botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

kwiaty doniczkowe do domu
Dom Lifestyle

Jak dobrać odpowiednie kwiaty do naszego domu?

Rośliny doniczkowe nie tylko pięknie prezentują się we wnętrzu naszego domu, ale także doskonale pochłaniają dwutlenek węgla oraz normują poziom wilgotności powietrza, czy filtrują zanieczyszczenia.

Wybór odpowiedniego miejsca – kwiaty doniczkowe do domu

Zazwyczaj pierwszym miejscem jakie kojarzy nam się z umieszczeniem rośliny w doniczce jest parapet. Jednak w dzisiejszych czasach mieszkania są utrzymane w różnym stylu, a wybór roślin jest tak ogromny, że otrzymujemy sporo możliwości umieszczenia rośliny tak, aby doskonale komponowała się z wnętrzem. Wybierając nowy kwiat do domu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby rośliny, aby mieć pewność, że miejsce, które zostało dla niej przeznaczone, spełnia wszystkie warunki do prawidłowego wzrostu.

Jakie rośliny są odpowiednie do salonu?

Wybierając kwiaty do salonu możemy postawić na gatunki ozdobne oraz takie, które oczyszczają powietrze. Jeśli posiadamy w salonie dość sporo miejsca możemy postawić na wszelkiego rodzaju kwietniki, które doskonale prezentują się we wnętrzu. Obecnie na rynku mamy całe mnóstwo nowoczesnych kwietników, które swoją pomysłowością wykonania przykuwają uwagę wielu osób. Warto wiedzieć, że na kwietnikach oprócz roślin możemy umieścić inne ciekawe przedmioty jak np. figurki lub muszle, które wraz z kwiatami stworzą nam przepiękną i nowoczesną kompozycję. Salon to również doskonałe miejsce na umieszczenie roślin w takich miejscach jak np. meble, wiszące szafki czy stół. Wybierając rośliny do salonu warto zwrócić uwagę na takie gatunki jak anturium lub dracena.

Gatunki roślin doskonałych do sypialni oraz kuchni

Sypialnia jest miejscem, w którym powinno królować czyste powietrze, abyśmy mogli cieszyć się zdrowym i spokojnym snem. Jeśli nasza sypialnia nie jest zbyt duża należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ilością kwiatów, która będzie wyglądała po prostu nieestetycznie. Szukając odpowiednich kwiatów do sypialni należy postawić na takie, które dostarczą nam odpowiednią ilość tlenu jak np. figowce. Kuchnia jest miejscem, gdzie oprócz kwiatów powinny znaleźć się również zioła. Nie ma nic piękniejszego niż zapach świeżych ziół unoszący się z kuchni, dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie wybranych przez nas ziół w pasujących do wnętrza doniczkach.

Pamiętajmy, że również w przedpokoju, czy innych zaciemnionych miejscach możemy również umieścić rośliny doniczkowe, jednak w tym przypadku wybierajmy takie odmiany jak np. bluszcz, ponieważ nie potrzebują one zbyt dużo słońca.