botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

szampon oczyszczajacy
Lifestyle Moda

Szampon oczyszczający – jak wybrać najlepszy?

Dobry szampon oczyszczający to absolutna podstawa dla osób, które stosują wiele różnorodnych produktów stylizacyjnych, takich jak np. olejki, lotiony, lakiery, żele, preparaty termoochronne. Substancje znajdujące się na włosach sprawiają, że fryzura staje się przyklapnięta, a zatem mało efektowna. Bardzo często nawet bezpośrednio po umyciu nie prezentuje się ona świeżo! Może to oznaczać, że stosowane szampony nie są właściwie dobrane. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić wsparcie dla tych, którzy chcą uniknąć błędów zakupowych.

Czy szampon oczyszczający można stosować na co dzień

Szampon oczyszczający zwykle posiada w swoim składzie mocne związki chemiczne. Mają one za zadanie sprawne usunięcie pozostałości stylizacji. Warto jednak wiedzieć, że nie wpływają one dobroczynnie na skórę głowy oraz kondycję włosów. Właśnie dlatego ze stosowaniem produktów tego typu nie należy przesadzać. Są one rekomendowane w przypadku, gdy na włosach znajduje się wiele związków trudnych w eliminacji. Czasami wystarczy stosować je raz na tydzień lub dwa – jest to jednak kwestia bardzo indywidualna. Pewne jest to, że lepiej odpuścić sobie stosowanie opisywanych produktów każdego dnia.

Jaki skład powinien posiadać szampon oczyszczający?

Wybierając szampon oczyszczający należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Nie należy oczekiwać, że będzie to naturalna formuła bez związków chemicznych! Takie produkty są delikatne, a tym samym nie poradzą sobie z ciężkimi zabrudzeniami. Ważne jest jednak, aby skład był możliwie najkrótszy. Należy także zwrócić uwagę na zawartość detergentów myjących, takich jak SLS oraz SLES. Szampon nie powinien jednak bazować na parafinie, silikonach, olejkach i innych substancjach, które chcemy zmyć z włosów. Kosmetyk ma przede wszystkim oczyszczać, a nie regenerować, nawilżać lub odżywiać.

Ile kosztuje godny polecenia szampon oczyszczający

Szampon oczyszczający warty uwagi może kosztować nawet kilka złotych. Warto sprawdzić produkty z najniższej półki cenowej (np. duże opakowania familijne), ponieważ posiadają one zwykle prosty skład. Producent nie zapewnia o wyjątkowych właściwościach kosmetyku, ponieważ nie posiada on w sobie żadnych substancji odżywczych. Jak już wspomniano, takie szampony nie stanowią podstawy pielęgnacji, a więc nie są opcją na co dzień! Trzeba dodać, że niektóre produkty dla dzieci również posiadają zadowalające właściwości oczyszczające. Świetnie sprawdzą się one w przypadku osób posiadających np. wrażliwą skórę głowy.

szampon oczyszczajacy 0/1