botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

wyposażanie kuchni
Dom

Czeka Cię wyposażanie kuchni? Sprawdź, czy masz już wszystko!

Wyposażanie kuchni w nowym mieszkaniu lub domu to etap, który wymaga od nas wcześniejszego przygotowania. Dlaczego? Ponieważ już zaraz po przeprowadzce, każdego dnia, będą nam potrzebne różne przedmioty i narzędzia do przygotowywania i serwowania posiłków. Warto zatem z wyprzedzeniem stworzyć listę, z którą będziemy mogli wyruszyć na zakupy!

Kuchnia sercem każdego domu

W kuchni przyrządzamy poranną kawę i śniadanie, gotujemy i smażymy dania obiadowe. Popołudniami ucieramy i pieczemy ciasta lub kroimy jarzyny i owoce na sałatki. A wieczorami przyrządzamy przekąski i ulubione drinki.

Jeśli obecnie nie wiele uwagi poświęcamy przygotowywaniu posiłków, to oczywiście lista elementów wyposażenia kuchni będzie kurtka. Do prostego funkcjonowania wystarczą nam podstawowe naczynia i narzędzia. Może też z czasem dokupimy coś, co w danej chwili uznamy za ciekawe i ułatwiające gotowanie.

Jeśli natomiast jesteśmy osobami, dla których kuchnia jest sercem domu, to wyposażeniu jej warto poświęcić zdecydowanie więcej czasu.

Niezbędne wyposażenie kuchni – baza do startu w nowym miejscu

Na początek najlepiej będzie sporządzić listę przedmiotów, które już posiadamy. A następnie zrobić drugą ze sprzętami, które musimy jeszcze dokupić w sklepie Indelo. Na tym etapie warto wziąć pod uwagę liczbę domowników i styl wnętrza naszej kuchni – głębokość, szerokość półek i szuflad oraz kolorystykę mebli i ścian.

Po stworzeniu obu list sprawdźcie, czy znajdują się na nich następujące rzeczy do przygotowania posiłków:

  • komplet noży – przynajmniej dwa, jeden duży do krojenia, tzw. nóż szefa kuchni, i drugi mały do precyzyjnych zadań;
  • obieraczka, która ułatwi obieranie jarzyn i owoców;
  • deska do krojenia – najlepiej duża, zapewni nam komfort pracy;
  • zestaw garnków – co najmniej dwa, duży do gotowania makaronów, zup, pierogów, itp., oraz mały bardziej poręczny, w którym ugotujemy jajka, mleko lub przyrządzimy sos;
  • patelnia – a najlepiej dwie duża i mała! Ale jeśli chcemy kupić tylko jedną, wówczas zdecydowanie warto wybrać dużą – usmażymy w niej zarówno naleśniki, jak i małą jajecznicę;
  • naczynie do pieczenia w piekarniku – może być z żaroodpornego szkła, a może też być żeliwny rondel! Przygotujemy w niej lasagnę, zapiekankę ziemniaczaną lub pieczone jabłka i gruszki;
  • dużą miskę, w której z łatwością wyrobimy ciasto albo zmieszamy składniki sałatki;
  • łopatkę do mieszania, chochelkę, łyżkę cedzakową i durszlak;
  • czajnik do gotowania wody!

Do serwowania potraw musimy mieć sztuce, głębokie i płytkie talerze oraz salaterki na sałatki. Wszystko to w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników i potencjalnych gości.

Pamiętajmy też o kupieniu większej ilości szklanek, kubków i kieliszków lub kufle na nasze ulubione napoje. Koniecznie trzeba też wyposażyć się w dzbanek z zaparzaczek, dzięki któremu będziemy mogli zaparzyć większą ilość kawy i herbaty.

W każdej kuchni warto także mieć poręczne pojemniki do przechowywania gotowych potraw oraz do organizowania przypraw i półproduktów (mąka, sól, itp.) – dodatkowo zabezpieczą je przed wilgocią i owadami.

Dobrze wyposażona kuchnia to komfort życia

Opisane powyżej sprzęty, to „must have”każdego mieszkania. Bez takiego wyposażenia kuchni będziemy jak ogrodnik bez narzędzi. Zadbajmy o swój komfort nie tylko w salonie czy sypialni. Wszystko, czego potrzebujesz do swojej kuchni z łatwością znajdziesz w Indelo – https://www.indelo.pl/wyposazenie-kuchni-cat-1.