botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

przedłużanie rzęs w domu
Lifestyle Moda

Przedłużanie rzęs w domu – czy to dobry pomysł?

Zabieg przedłużania rzęs sprawia, że twarz prezentuje się zupełnie inaczej. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla pań, które pragną czarować spojrzeniem. Kluczowe jest jednak wykonanie, a także jakość stosowanych materiałów. Nie można również zapomnieć o kwestiach higieny. Łatwo doprowadzić do podrażnienia spojówek, a także wielu innych nieprzyjemnych dolegliwości. Ich leczenie nie jest szybkie ani przyjemne, a więc należy kierować się zdrowym rozsądkiem!

Czy można przedłużyć rzęsy samodzielnie metodą 3D

Przedłużanie rzęs w domu z pewnością stanowiłoby dla wielu kobiet znaczące udogodnienie. Trzeba jednak wiedzieć, że metoda 3D wymaga ogromnej precyzji. Nie można samodzielnie wykonać tego zabiegu, gdyż łatwo tutaj o niedociągnięcia. Nawet profesjonalne stylistki, które posiadają wieloletnie doświadczenie korzystają z usług konkurencji. Liczy się nie tylko efekt, który uzyskamy bezpośrednio po przyklejeniu rzęs, ale również trwałość stylizacji. Przez kilka tygodni powinny one pozostać w nienagannej formie. Co zrobić, gdy salony kosmetyczne są zamknięte? W takiej sytuacji warto jest wziąć pod uwagę alternatywne sposoby.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Przedłużanie rzęs w domu jest możliwe! Wystarczy zaopatrzyć się w sztuczne rzęsy na pasku lub w kępkach. Z ich przyklejeniem może poradzić sobie każdy – wystarczy jedynie odrobina wprawy. W zdecydowanej większości przypadków klej znajduje się już w zestawie. Nie zawsze jednak jego jakość jest satysfakcjonująca. Czasami lepiej zakupić produkt renomowanej marki, który polecany jest przez profesjonalistów. Nie można również zapomnieć o próbie uczuleniowej – warto wykonać ją dzień wcześniej, tak aby mieć pewność, że niepożądane reakcje nie pojawią się np. w trakcie imprezy. Wystarczy umieścić niewielką ilość kleju na rzęsy, a następnie docisnąć je do skóry powiek. W tym celu można zastosować pęsetę lub inne narzędzie. Istotne jest, aby sztucznych rzęst nie przyklejać do naturalnych! Podczas usuwania stylizacji mogłoby dojść do ich nieumyślnego wyrwania.

Czy sztucznych rzęs można używać wiele razy?