botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak zapobiegać zmarszczkom pod oczami
Moda

Jak zapobiegać zmarszczkom pod oczami?

Z wiekiem pojawia się coraz więcej zmarszczek i skóra zaczyna być mniej elastyczna. Od tego jak podejdzie się do profilaktyki przeciwzmarszczkowej, zależy późniejsza kondycja skóry. Na co zwrócić uwagę kosmetykach typu anti-age i kiedy zacząć je stosować?

Co wiemy o starzeniu się skóry?

Ten proces zaczyna się już po 25 roku życia i nie jest związany jedynie z pojawianiem się zmarszczek. Z każdym rokiem ubywa kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze, co z kolei wpływa na jej jędrność i elastyczność. Skóra jest także mniej odporna na przesuszenie i staje się mniej napięta. Rozpoczęcie terapii anti-age już po 25 roku życia to dobry pomysł, bo gdy zadbamy o skórę wcześniej, będzie ona w lepszej kondycji niż gdy zaczniemy to 10 lat później. Bardzo skuteczny na zmarszczki jest kwas hialuronowy, który może występować w różnych postaciach w kremach. Jego postać drobnocząsteczkowa wnika głęboko w skórę i skutecznie ją wypełnia i nawilża. Jakie mogą być rezultaty stosowania kremu z kwasem hialuronowym pod oczy? Po dłuższym czasie stosowania, skóra staje się bardziej nawilżona i napięta, kurze łapki są mniej widoczne, a doliny łez wygładzone.

Zobacz, na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kremu na zmarszczki pod oczy

Obecność aktywnych składników, jak na przykład kwas hialuronowy, gwarantuje skuteczne i szybkie działanie. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy wnika wgłąb naskórka i doskonale nawilża skórę, a taki efekt utrzymuje się na dłużej. Po posmarowaniu takim kremem, skóra jest wyraźnie bardziej nawilżona i napięta. Regularne aplikowanie aktywnie działających kremów z kwasami, znacząco wpływa na wygładzenie skóry twarzy i spłycenie zmarszczek. Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa na szkodliwe czynniki zewnętrzne i często zmarszczki pojawiają się najpierw w okolicach oczu, w kącikach lub pod oczami. Z racji tego, że skóra w tym miejscu jest cieńsza niż w pozostałych miejscach na twarzy, wymaga dokładnej i regularnej pielęgnacji.  Ważny jest także sposób aplikacji kremu, bo często są to chłodzące końcówki, które dodatkowo zmniejszają obrzęk tej okolicy i chłodzą, a także ułatwiają nakładanie kremu.

Jak stosować krem przeciwzmarszczkowy pod oczy?

Jeśli nie wiesz jak stosować krem przeciwzmarszczkowy pod oczy to musisz pamiętać o kilku wskazówkach. Ogólnie jest ważne, aby mieć osobny kosmetyk pod oczy, bo skóra w tym miejscu ma specjalne wymagania. Nie wystarczy używać tego samego kremu pod oczy, co do twarzy. Po drugie, krem należy delikatnie wklepywać w okolice oczu lub masować kontur oczu chłodzącym aplikatorem, od wewnątrz do zewnątrz. Dzięki temu, krem delikatnie, a skutecznie działa na okolice oczu. Zmarszczki są wypełnione, skóra zyskuje większą objętość, a dolina łez jest wygładzona. Kremy z kwasem hialuronowym nie tylko nawilżają skórę wewnątrz, ale tworzą ochronny filtr na jej powierzchni, który zapobiega utracie wody z naskórka. Poza samym stosowaniem kremy pod oczy, należy pamiętać o tym, aby chronić skórę przed słońcem, bo to właśnie działanie promieni słonecznych ma najbardziej niszczący wpływ na skórę. 

Materiał zewnętrzny