botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

co pić żeby schudnąć
Lifestyle Zdrowie

Co pić żeby schudnąć skutecznie?

W sklepach jest dostępnych wiele napojów, które mogą wspomagać proces odchudzania. Najważniejsza jest jednak odpowiednia dieta i ruch, aktywność fizyczna. Dodatkowe napoje mają działanie pomocnicze.

Herbata pu-erh

Co pić żeby schudnąć skutecznie? Herbata pu-erh jest nazywana pogromcą tłuszczu. Jej podstawowym przeznaczeniem jest więc pomoc osobom odchudzającym się w utracie zbędnych kilogramów. Czy ta herbata rzeczywiście działa? Osoby, które ją piły, mówią że tak, jednak w połączeniu z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym. Herbata pu-erh należy pić 3 razy dziennie. Nie należy przekraczać tej dawki. Można oczywiście wypić tylko jedną herbatę każdego dnia.

Herbata zielona

Herbata zielona również jest znana ze swoich właściwości odchudzających. Jednak są też przeciwwskazania do jej picia. Niewiele osób wie, że nie powinno się łączyć zielonej herbaty z lekami na nadciśnienie. Warto także uważać na zieloną herbatę przy anemii. Może ona utrudniać wchłanianie kwasu foliowego, a także żelaza. Lepiej więc skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać informacje z pewnego źródła, czy w danej sytuacji zielona herbata przyniesie więcej korzyści czy też bardziej zaszkodzi?

Woda niegazowana

Podstawą w diecie każdego człowieka powinna być niegazowana woda. To właśnie wody powinno się wypijać najwięcej i to każdego dnia. Eksperci mówią nawet o dwóch litrach. Jeżeli ktoś nie lubi czystej niegazowanej wody, może dodać do niej na przykład plasterek cytryny albo liść mięty. Woda to podstawa przy odchudzaniu, trzeba nawadniać swój organizm regularnie. Jeżeli ktoś tego nie robi, nie ma co liczyć na spadek wagi.

Soki i smoothie

Różnego rodzaju soki i smoothie bardzo często są elementem diety odchudzającej. Na soki trzeba jednak uważać, ponieważ mogą zawierać sporo cukru. Jeżeli nie zawierają miąższu, mogą powodować duże wahania glukozy i insuliny, a to nie sprzyja odchudzaniu. Warto pić soki warzywne, na przykład sok marchewkowy, świeżo wyciskany. Mówi się, że soki to samo zdrowie, ale trzeba znać pochodzenie owoców i warzyw, które są wykorzystywane do produkcji tych soków.

Skuteczne odchudzanie

Aby skutecznie schudnąć i aby spadek wagi był trwały, nie wystarczy tylko zadbać o picie odpowiednich herbat, ale trzeba raz na zawsze zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić do swojego życia trochę ruchu. Tylko wtedy osoba z nadwagą lub otyłością będzie mogła schudnąć raz na zawsze, bez powrotu do swoich zbędnych kilogramów. Powrót do dawnych nawyków zawsze skutkuje tyciem, a wahania wagi są niebezpieczne dla zdrowia.