botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

jak zmyć samoopalacz
Lifestyle Moda i Uroda

Jak zmyć samoopalacz? – skuteczne domowe sposoby

Wiele osób sięga po samoopalacz, aby uzyskać wyrazistą opaleniznę. Niestety czasem coś może pójść nie tak i zamiast cieszyć się piękną brzoskwiniową skórą, trzeba usuwać plamy i przebarwienia, które powstały po aplikacji samoopalacza. Jak zmyć samoopalacz ze skóry?

Wpadki podczas opalania

Niezależnie od tego, czy używasz taniego sprayu samoopalającego, czy balsamu za kilkadziesiąt złotych, wypadki podczas opalania mogą się zdarzyć.
Najbardziej problematyczne miejsca, na których często zostają smugi to łokcie, kolana, uszy i szyja. Jak zmyć samoopalacz żeby pozbyć się smug i nie uszkodzić skóry?

Peeling – nie zapomnij o złuszczeniu martwego naskórka

Peeling mechaniczny lub chemiczny usuwa martwe komórki naskórka, dlatego może pomóc usunąć samoopalacz. Zacznij od gąbki i peelingu, a być może to wystarczy i nie będziesz musiała wypróbowywać innych metod.
To świetny sposób na usunięcie martwych komórek skóry, które lubią wchłaniać samoopalacz. Aby tak się nie stało, skórę warto złuszczać również przed każdą aplikacją samoopalacza.
Jeśli zapomniałaś złuszczyć skórę i pojawiły się na niej pomarańczowe plamy, możesz to zrobić po sesji opalania. Zdecydowanie nie powinnaś tego robić kilka razy dziennie. W peelingach, zwłaszcza w niedrogich, często występują bardzo duże ziarna, które mogą powodować rany i podrażniać skórę. Zamiast tego sięgnij po produkt natłuszczający.

Odpowiedni olej – nie zapomnij natłuścić skóry

Powodem, dla którego opalenizna nie zawsze jest udana, może być przesuszona skóra. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Może w tym pomóc odżywczy olejek, a nawet zwykła oliwka dla dzieci.
Oczywiście możesz też po prostu przeszukać szafkę kuchenną i użyć oleju kokosowego, najlepszy będzie jednak olej jojoba lub olej arganowy. Posmaruj nim ciało i pozwól wniknąć w głąb skóry przez pół godziny, a następnie weź prysznic i zmyj olejek gąbką. Podczas tego zabiegu usuniesz również dużą część samoopalacza.

Cytryna lub soda oczyszczona na przebarwienia

Cytryna się świetnie sprawdzi, jeśli chcesz usuwać przebarwienia tylko na niewielkich obszarach. Aby to zrobić, skrop wacik sokiem z cytryny i spróbuj usunąć opaleniznę lekko pocierając skórę. Pamiętaj żeby omijać rany lub podrażnione miejsca. Cytrynę można stosować tylko na zdrową skórę.

Proszek do pieczenia lub soda oczyszczona są bardziej odpowiednie do użytku na dużych powierzchniach. Można ich używać jako peelingu. Nie pocieraj zbyt mocno. Pozostaw sodę oczyszczoną na skórze na kilka minut, a potem spłucz dokładnie i posmaruj ciało balsamem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *