botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

Biznes

Outsourcing usług prawnych – kiedy jest wskazany?

Świat biznesu obfituje w sytuacje wymagające profesjonalnej pomocy prawnej. Część firm decyduje się ponosić znaczne inwestycje na utrzymywanie własnego sztabu prawników. Inne przedsiębiorstwa optymalizują koszty i wybierają bardziej efektywne rozwiązania. W tym artykule opowiemy, komu najlepiej posłuży outsourcing usług prawnych i dlaczego warto zastanowić się nad tą formą obsługi prawnej spółek.

Na czym polega outsourcing usług prawnych i jakie przynosi zalety?

Scedowanie całości lub części kwestii prawnych dotyczących działalności przedsiębiorstwa na rzecz firmy zewnętrznej, określane jest mianem outsourcingu i zyskuje coraz większą popularność. Trudno nie zauważyć niezaprzeczalnych zalet takiej formy współpracy z prawnikami – zapewnia ona znaczne oszczędności, pozwala na rozliczanie w zależności od wykonywanych zadań, a także niweluje konieczność zatrudniania wyspecjalizowanych pracowników. Obsługa prawna firm w formie outsourcingu daje dostęp do specjalistów różnych dziedzin prawa, którzy skutecznie poprowadzą ewentualne spory sądowe, a także będą reprezentować przedsiębiorcę podczas konfliktów z kontrahentami. Outsourcing usług prawnych gwarantuje taką samą szybkość reagowania na problemy jak posiadanie własnego działu prawniczego w firmie. Doświadczenie kancelarii prawnej świadczącej usługi dla firm pozwala na osiąganie znacznie wyższego współczynnika efektywności, co przekłada się na konkretne kwoty pieniężne. Szczególnym przypadkiem, gdzie pomoc podmiotu zewnętrznego będzie nieoceniona, jest likwidacja spółki z o.o. Kancelaria Baran & Pluta prowadzi swoich klientów na każdym etapie likwidacyjnym, zajmując się powiadomieniem wierzycieli, składaniem wniosków i sporządzaniem sprawozdań.

Outsourcing usług prawnych – kto na tym najbardziej skorzysta?

Podmioty z sektora małych i średnich przedsiębiorstw nie wymagają podejmowania permanentnych czynności prawnych. Pojawiające się spory sądowe mają charakter okazjonalny, co nie daje ekonomicznego uzasadnienia dla kreacji własnej sekcji prawnej w firmie. Obsługa prawna firm przez zewnętrzną kancelarię prawną oznacza ogromne oszczędności i wygodę. Nawiązanie współpracy z kancelarią prawną nie stanowi wieloletniego zobowiązania, a elastyczność w rozszerzeniu lub ograniczeniu zapisów umowy pozwala reagować na bieżące zapotrzebowanie danej firmy. Prawidłowość podejmowanych działań jest gwarantowana przez samą kancelarię. Decydując się na outsourcing obsługi prawnej spółki, warto zwrócić uwagę na ofertę kancelarii o bogatym doświadczeniu na rynku, wyspecjalizowanej w dostarczaniu pomocy przedsiębiorstwom z różnych branż. Otrzymujemy wówczas pewność, że wszelkie czynności będą podejmowane w oparciu o aktualną wiedzę prawniczą i skuteczne praktyki. Małe i średnie firmy powinny posiadać zabezpieczenie prawne w postaci podpisanej umowy z kancelarią, jednak nie muszą zatrudniać własnych prawników w pełnym wymiarze czasu pracy. Oferowany przez Kancelarię Baran & Pluta outsourcing usług prawnych dla firm stanowi kompletny pakiet pomocowy, uderzający w sedno problemu i dający gwarancję jego skutecznego rozwiązania.