botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

najlepsze oferty pracy
Lifestyle Praca

Najlepsze oferty pracy na rynku

Atrakcyjne oferty na rynku pracy pojawiają się co jakiś czas. Wiele zależy też od tego, co dla kandydata jest atrakcyjne. Niektórzy cenią tylko wysokie zarobki, dla innych z kolei najważniejsza jest pozytywna atmosfera w miejscu pracy.

Obietnice osoby, która rekrutuje

Kiedy osoba rekrutująca rozmawia z kandydatem, zazwyczaj pada sporo obietnic. Kandydat przekonuje o tym, że jest najlepszą osobą na dane stanowisko, mówi o swoim bogatym doświadczeniu zawodowym, ogromnym zaangażowaniu w pracę, przekonuje, że będzie wspaniałym pracownikiem. Tymczasem osoba, która rekrutuje, również przekazuje pewne obietnice kandydatowi. Najczęściej są to obietnice związane z wynagrodzeniem, a także benefitami, jakie otrzymuje pracownik w danym zakładzie pracy. Oby zawsze te rozmowy były jak najbliższe rzeczywistości. Inaczej obie strony mogą mocno się rozczarować. Kłamstwo ze strony kandydata bardzo szybko wychodzi na jaw, kiedy na danym stanowisku pracy nie jest on w stanie zrobić, co zadeklarował.

Benefity, które przyciągają kandydatów

Co przyciąga kandydata, aby złożyć CV na daną ofertę pracy? Często wynagrodzenie miesięczne nie jest podane w ogłoszeniu. Można jedynie domyślać się, po renomie firmy, jakiego rzędu będzie to stawka. Kandydatów bardzo mocno przyciągają benefity pozapłacowe. Prywatna opieka medyczna w pełni opłacana przez pracodawcę, karnet na siłownię, a także dodatkowe środki do wykorzystania na przykład w sklepach. To wszystko wpływa na to, jak kandydaci postrzegają daną firmę, czy chcą w niej pracować, czy są do tego sceptycznie nastawieni. Pozytywna atmosfera w miejscu pracy może być podkreślana na przykład poprzez cykliczne zamawianie do biura pizzy, oferowanie owoców do zjedzenia w czasie przerwy, a także dodatkowy budżet na wspólne imprezy.

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Wielu kandydatów stara się dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Oczywiście dobrze jest, aby powtórzyć sobie przed rozmową najważniejsze informacje o firmie, poćwiczyć rozmowę w języku angielskim, jeśli taka będzie przeprowadzana. Ważne jednak, aby po prostu być sobą, zachować kulturę osobistą i szczerze odpowiadać na pytania. Wtedy obie strony będą wygrane. Nie zawsze rozmowa kwalifikacyjna kończy się propozycją zatrudnienia, warto jednak postarać się wypaść jak najlepiej. Pracodawca z pewnością zapamięta dobrych kandydatów i być może w przyszłości zaproponuje pracę na innym stanowisku. Najlepsze oferty pracy kuszą najlepszych kandydatów i nie ma w tym nic dziwnego.