botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

Styl casualowy
Moda

Styl casualowy

Robiąc zakupy czy przeglądając magazyny modowe często można natknąć się na pojęcie „styl casualowy”. Opisywany jest jako klasyczny czy uniwersalny. Czym jest ten styl? Jakie są jego cechy charakterystyczne?

Styl casualowy – co to znaczy?

Styl casualowy (wymowa: styl każualowy) swą nazwę zawdzięcza angielskiemu słowu „casual”, które oznacza codzienny. Wiedząc o tym łatwo więc wywnioskować, że chodzi o styl codzienny, który nadaje się do ubrania podczas wolnego, luźnego dnia.

W stylu casualowym ubierzemy się na weekendowy spacer, wyjście ze znajomymi na miasto, na zakupy czy odwiedzając znajomych przy mniej formalnej atmosferze. Taki styl nie znajdzie jednak zastosowania na eleganckich uroczystościach, bankietach, weselach czy innych większych imprezach.

Styl casualowy – cechy

Cechami charakterystycznymi stylu casualowego są luz i wygoda. W ubraniach na co dzień mamy czuć się dobrze i swobodnie. To przeciwieństwo stylu do biura, gdzie musimy wyglądać bardzo elegancko (kosztem komfortu, np. obcisłe spódnice ołówkowe, eleganckie koszule, niewygodne buty).

Elementami stylu casualowego są wygodne, luźne T-shirty czy proste bluzki, które nie krępują ruchów. Równie ważny jest komfortowy dół. Najczęściej są to spodnie dżinsowe bądź dresowe, ewentualnie wygodne spódnice. Biorąc pod uwagę garderobę przeciętnego Polaka, ubrania w stylu casualowym zdecydowanie przeważają. 

Portal Rabatio.com – zniżki na styl casualowy
Rabatio.com to portal, na którym można znaleźć kody rabatowe do przeróżnych sklepów – w tym odzieżowych. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy – nie warto płacić więcej za dokładnie to samo. Portal Rabatio.com ma np. aktualne kody rabatowe Zalando, a więc sklepu, który jest ogromnym sklepem internetowym. Znaleźć w nim można mnóstwo wygodnych butów, dżinsów, koszulek. Ubrania casualowe nie są jednak jedynymi, na które można się tam natknąć – znaleźć można również sukienki wieczorowe, garnitury czy szpilki.

Na Rabatio.com można znaleźć kody zniżkowe nie tylko do sklepów z ubraniami, ale nawet do zamówienia cateringu dietetycznego czy do sklepów z elektroniką. Wystarczy wyszukać pożądaną frazę. Można też dodać samemu kod, który się znajdzie i pomóc innym użytkownikom portalu w zaoszczędzeniu pieniędzy. Warto korzystać z kodów, które umożliwią nam tańszy i bardziej opłacalny zakup tego, co chcemy.