botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

cytryna na przebarwienia
Lifestyle Zdrowie

Cytryna na przebarwienia zębów i inne skuteczne domowe środki

Przebarwienia zębów mogą mieć różne przyczyny i nawet osoby, które regularnie szczotkują zęby kilka razy w ciągu dnia, często cierpią na żółtawe przebarwienia. Rozwiązaniem są drogie profesjonalne środki do czyszczenia zębów lub wybielanie w gabinecie dentystycznym. Jednak są również domowe sposoby, dzięki którym można przywrócić zębom blask.

Domowe wybielanie zębów

Przebarwienia są zwykle spowodowane codziennym spożywaniem kawy, czarnej herbaty lub paleniem papierosów. W takich przypadkach można zastosować kilka domowych środków, które pomogą się pozbyć nieestetycznych żółtych i brązowych plam na zębach. Wszystkie są bardzo tanie i łatwe w użyciu. W przypadku domowych metod potrzeba trochę czasu aby uzyskać pożądany efekt, więc należy się uzbroić w cierpliwość.

Cytryna na przebarwienia

Sok z cytryny zawiera dużo naturalnego kwasu cytrynowego i pomaga wybielać włosy, skórę i zęby. W niektórych przypadkach cytryna może działać na trądzik młodzieńczy. Aby to zrobić, można regularnie żuć plastry cytryny lub pocierać zęby odrobiną soku z cytryny. Nie należy tego jednak robić bezpośrednio przed myciem zębów. Kwas niszczy szkliwo zębów, więc najpierw trzeba je ponownie zremineralizować przez naturalny przepływ śliny.
Dosyć powszechne jest stosowanie mieszanki sody lub proszku do pieczenia i soku z cytryny. Jednak nie jest to wskazane. Te dwie substancje bardzo silnie oddziałują na zęby i mogą uszkodzić szkliwo zębów.

Węgiel aktywny

Struktura molekularna węgla aktywnego zapewnia niezwykle skuteczne wiązanie oraz usuwanie brudu i toksyn. Działa to również w przypadku przebarwień zębów.
Aby wybielić zęby przy pomocy węgla, wystarczy dodać sproszkowaną substancję do pasty do zębów lub płynu do płukania ust.

Kurkuma

Pochodzący z rodziny imbirowatych korzeń kurkumy słynie z barwienia wszystkiego na żółto, zwłaszcza ryżu szafranowego.
Jednak przyprawa dodana do pasty do zębów nie powoduje, że zęby robią się jeszcze bardziej żółte. Wręcz przeciwnie – kurkuma powoduje, że stopniowo są coraz bielsze.
Jeśli szkliwo zębów jest zniszczone lub popękane, lepiej unikać kurkumy, ponieważ może ona poplamić uszkodzone miejsca.

Soda

Wodorowęglan sodu jest bardzo przydatny w gospodarstwie domowym.
Wiąże zapachy i jest naprawdę wszechstronny, jeśli chodzi o czyszczenie. Sodą oczyszczoną można również wybielić zęby. Szczotkowanie sodą nie powinno się odbywać częściej niż dwa lub trzy razy w miesiącu. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku bardziej odpowiedni jest bardzo drobny proszek, a nie najczęściej używana soda oczyszczona, która ze względu na swoją gruboziarnistą strukturę może podrażniać dziąsła. Aby zamienić gruboziarnistą sodę oczyszczoną w proszek, można użyć moździerza lub młynka do kawy.