botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

Co warto wiedzieć o standardowych opakowaniach
Lifestyle

Co warto wiedzieć o standardowych opakowaniach?

Opakowania standardowe (określane też mianem klapowych) to niezmienne najpopularniejsze rozwiązanie, wykorzystywane przy pakowaniu przesyłek. Ich konstrukcja jest prosta. Produkowane są najczęściej z wytrzymałej tektury o różnorodnej grubości. To jaka grubość tektury została wybrana do produkcji opakowania, odpowiada za to, jakie będzie jego przeznaczenie. Standardowe opakowania wykonywane są głównie z tektur falistych E, B, C (są to solidne i mocne tektury trójwarstwowe), EB, EE oraz BC (to natomiast tektury pięciowarstwowe). W zależności od pomysłu producenta na opakowanie, w kartonie mogą być również wycięcie poręczne uchwyty czy otwory ułatwiające przenoszenie. Na takie opakowania można również nanosić różnego rodzaju nadruki czy grafiki, pełniące funkcję reklamy.

Standardowe opakowania najlepszym sposobem na zabezpieczenie przesyłki w transporcie

Typów dostępnych opakowań jest mnóstwo. Te różnią się między sobą pod wieloma względami, przede wszystkim wielkością, formą oraz materiałami, z jakich zostały wykonane. Choć wybór opakowań jest naprawdę bardzo duży, to tak naprawdę w wielu branżach najbardziej użyteczne są kartony klapowe, solidne i najbardziej uniwersalne. Warto pamiętać o tym, że im grubsza tektura została użyta do wykonania opakowania, tym jest ono bardziej odporne na wstrząsy czy zagniecenia – w takich wypadkach przy zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia doskonale będą się nadawały do transportu nawet tak delikatnych przedmiotów, jak szkło czy porcelana.

Opakowania standardowe świetnie sprawdzają się w wielu branżach. Są niezastąpione nie tylko do transportowania, ale również czasowego przechowywania czy magazynowania różnego rodzaju przedmiotów.

Praktyczne i ekologiczne

Opakowania standardowe są nie tylko niezwykle użyteczne i praktyczne w zastosowaniu. Warto również wiedzieć, że każdy, kto decyduje się na wybór opakowań wykonanych z tektury, ma swój niewielki wkład w ochronę środowiska. Takie kartony świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i firm. Dzięki solidnemu wykonaniu i zastosowaniu dobrych materiałów mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Tektura może być poddawana również recyklingowi nawet przez kilka razy, przez co przyczynia się odrobinę do zmniejszenia ilości śmieci.

Dlaczego wybór opakowań ma znaczenie?

Wybór dobrego opakowania ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku firm zajmujących się wysyłką swoich towarów, ponieważ to, w jaki sposób są one zapakowane, w dużej mierze świadczy o profesjonalizmie i wyrabia w klientach zdanie o danej marce. W wysyłce najlepiej sprawdzają się trwałe i solidne opakowania standardowe, na których dodatkowo można umieszczać dowolnie wybrane grafiki czy hasła reklamowe.