botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

strój dla dziewczynki
Moda

Tkaniny idealne na strój dla dziewczynki – z czego uszyć sukienkę księżniczki?

Każdy rodzic pragnie szczęścia swojej córeczki, a każda córeczka pragnie być księżniczką! Odwiedź sklep z tkaninami i stwórz piękną sukienkę godną koronowanej główki. Na jakie tkaniny zwrócić szczególną uwagę? po lekturze naszego artykułu nie będziesz miał żadnych wątpliwości!

Tiul – coś nie tylko dla panny młodej!

Tiulowe welony ślubne długie nawet na kilkanaście metrów robią ogromne wrażenie! Używając tej tkaniny (sprawdź jej ofertę na https://miekkie.com/category/tkaniny-tiul-178) możemy także stworzyć niesamowite ubranie dla małej dziewczynki. Jednym z popularnych zastosowań tego materiału jest tworzenie spódniczek typu pettiskirt – co to za fason?

Pettiskirt są spódniczkami o bardzo dużej objętości, bogatymi w falbanki nagromadzone szczególnie w dolnej części. Tiul to bardzo zwiewna, lekka tkanina – do szycia pettiskirt stosuje się często dwie warstwy. Aby stworzyć taką spódniczkę dla dziewczynki potrzeba dość dużo materiału, co nie przerzuca się na ciężar ubrania. Tkaniny ażurowe do których należy właśnie tiul są bardzo lekkie – gramatura oferowana przez producentów zaczyna się już na kilku gramach. Ponadto jest to materiał bardzo plastyczny, możesz więc szaleć z falbaniastymi urozmaiceniami, a także stworzyć niepowtarzalne dodatki przykuwające uwagę i wprawiające dziecko w jeszcze większy zachwyt. 

Inna opcja dla małej dziewczynki to spódniczka tutu, kojarzona szerzej jako spódnica baletowa. To świetny wybór nie tylko dla tancerek! Objętość, lekkość, delikatność i wyraziste kolory – producenci oferują wiele wariantów kolorystycznych tiulu – to gwarancja, że efekt pracy zachwyci Twoją córeczkę!

Jak na tak lekki i cienki materiał, tiul jest dość wytrzymałą opcją. Kup go na https://miekkie.com/category/tkaniny-34

Muślin – lekkość i delikatność

Gdy mowa o zwiewności i delikatności tkaniny nie sposób nie wymienić muślinu. Muślin bawełniany cechuje się przewiewnością i bardzo przyjemną w dotyku kreszowaną fakturą. Jako że mamy tu do czynienia z naturalna bawełną, materiał nie uczula – możesz go zastosować bez obaw nawet jeśli Twoja córeczka ma delikatną skórę. Ponadto, tkaniny z naturalnych włókien należą do przyjaznych dla środowiska. Przy ich produkcji nie są generowane sterty odpadów tak jak to się dzieje chociażby przy tworzeniu szalenie popularnego poliestru.

Muślin bawełniany sprawdzi się jako materiał zarówno na letnią sukienkę, jak i taką do założenia podczas chłodniejszych dni. Bawełna zapewnia wysoki poziom termoregulacji, dlatego między innymi tak szeroko wykorzystuje się ją w branży ubranek i dodatków dziecięcych. 

Producenci oferują tkaniny w różnych wariantach kolorystycznych, często wzbogacone delikatnymi wzorami w sam raz do wykorzystania w dziewczęcych ubraniach i dodatkach. Wybieraj swobodnie i bez obaw! Bawełniany muślin ochroni skórę przed słońcem, zapobiega nadmiernemu poceniu się, a poza tym jest po prostu bardzo estetyczny – czego chcieć więcej?

Co na podszewkę do sukienki księżniczki?

Zabierając się za tworzenie sukienki, warto zwrócić uwagę na to jakie dobre na podszewkę materiały oferuje wybrany sklep z tkaninami. Bez wątpienia w sukience czy spódniczce dla dziewczynki sprawdzi się batyst. Batyst, podobnie jak muślin, powstaje z bawełnianych włókien. Gwarantuje nieprzebijalność ubrania przy równoczesnym zachowaniu nienagannej cyrkulacji powietrza i delikatności dla skóry. 

Szycie sukienki dla małej księżniczki to poważne przedsięwzięcie! Wykorzystaj najwyższej jakości tkaniny, a Twoja córeczka z pewnością będzie zachwycona. A jeśli zostanie Ci nieco materiału, co powiesz na muślinową apaszkę dla siebie?