botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

praca w Londynie
Lifestyle Praca

Praca w Londynie – czy warto wyjechać?

Kilkanaście lat temu młodzi Polacy masowo wyruszyli w stronę Wielkiej Brytanii na tak zwaną emigrację zarobkową. Praca w Londynie była marzeniem wielu rodaków. Pracujący w stolicy Anglii Polacy o różnym wykształceniu i potencjale wreszcie poczuli, że ich praca jest wreszcie doceniania, co oczywiście przekładało się na zarobki.

Emigracja zarobkowa do Wielkiej Brytanii stała się tak popularna, że niegdyś Polacy stanowili największą mniejszość narodową w całym kraju. Czy sytuacja dziś wygląda podobnie i czy praca w Londynie w dalszym ciągu jest tak atrakcyjna?

Dlaczego Polacy decydują się na pracę w Londynie?

Zdecydowana większość Polaków, którzy zdecydowali się na wyjazd do Anglii, kierowana była chęcią zarobienia dużych pieniędzy. Bez względu na to, czy dana osoba posiadała dyplom uczelni, czy jedynie najprostsze umiejętności, zawsze można było liczyć na godne zarobki.

Nie bez znaczenia było też to, że język angielski dla wielu Polaków jest bardzo prostym językiem, którego nauka na komunikatywnym poziomie, nie powinna sprawić żadnego problemu.

Jak znaleźć pracę w Londynie?

Wiele osób w dalszym ciągu widzi ogromne możliwości, które oferuje emigracja zarobkowa, choć na pracę w Londynie decyduje się coraz mniej osób. Niemniej jednak ci, którzy decydują się na wyjazd, powinni już w kraju znaleźć potencjalnego pracodawcę.

Proces szukania pracy w Londynie nie różni się niczym od szukania pracy w kraju. Oferty można znaleźć na wielu portalach ogłoszeniowych oraz w mediach społecznościowych. Kiedy znajdziemy już odpowiednią dla siebie ofertę, należy dokładnie przyjrzeć się firmie, która oferuje pracę i sprawdzić ją pod kątem bezpieczeństwa i wiarygodności.

W zdecydowanie najlepszej sytuacji są osoby, które mają osobiste znajomości z kimś, kto pracuje w Londynie. Szukanie pracy poprzez polecenie znajomego to w dalszym ciągu najdogodniejsza dla pracodawcy forma kontaktu z potencjalnym pracownikiem.

Praca w Londynie – zalety i wady

Wiele osób wychodzi z mylnego założenia, że Anglia jest krajem mlekiem i miodem płynącym. Oczywiście zarobki są zdecydowanie wyższe niż w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, ale nie oznacza to, że pieniądze spadają z nieba. Na londyńskim rynku pracy jest ogromna konkurencja, dlatego osoby, które nie przykładają się do swojej pracy, zostaną szybko zastąpione bardziej pracowitą osobą.

Dużą zaletą pracy w Londynie jest ogrom możliwość, które oferuje jedna z największych europejskich metropolii. Liczące kilka milionów mieszkańców multikulturowe miasto jest dla wielu emigrantów miejscem, w którym mogą rozwinąć swój osobisty potencjał.