botafe.pl

Portal ogólnotematyczny

Kartony fasonowe
Lifestyle

Kartony fasonowe i ich zastosowania

Kartony fasonowe to wyjątkowe tekturowe pudełka. Czym różnią się od innych opakowań? Przede wszystkim przyciągają wzrok swoim wyglądem. Są zarazem proste i eleganckie oraz niezwykle pojemne. Ponadto są funkcjonalne. Zostały zaprojektowane w taki sposób, że ich złożenie jest natychmiastowe i zajmuje zaledwie kilka sekund. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykłych opakowań kartonowych, do ich zamknięcia nie są wymagane żadne dodatkowe akcesoria, takie jak taśma klejąca. Służą głównie do przechowywania i transportu towarów. Oprócz tego, jakie są zastosowania kartonów fasonowych?

Kartony fasonowe zastosowanie

Pudełka fasonowe z logo dzięki płaskiemu kształtowi najlepiej nadają się do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak sprzęt elektroniczny — telefony, tablety i laptopy. Świetnie sprawdzą się również do pakowania ubrań, książek, albumów ze zdjęciami czy kosmetyków. Co więcej, zastosowanie kartonów fasonowych to nie tylko wysyłka i transport danych produktów. Są one ciekawym rozwiązaniem jako opakowania prezentowe. Kartony fasonowe z nadrukiem często możemy spotkać w restauracjach, które wykorzystują je do transportu posiłków zamawianych na wynos.

Czy są lepsze od innych pudełek?

Jeśli już znamy zastosowanie kartonów fasonowych, czas przedstawić ich zalety.

Jak już wspomnieliśmy, kartony fasonowe z nadrukiem to niezwykła estetyka. Stąd też bardzo dobrze prezentują się w nich produkty luksusowe. Ze względu na płaski kształt po spakowaniu produktu w pudełku nie ma dużej ilości wolnej przestrzeni. Oszczędza to materiał potrzebny do jego wypełnienia, a ponadto mamy pewność, że towar pozostanie na swoim miejscu i nie będzie przemieszczał się w kartonie podczas transportu.

Już samo pudełko fasonowe prezentuje się elegancko, a jeśli zależy nam na dobrej prezentacji, wystarczy dodać małą ozdobę — np. czerwoną wstążkę. Można też zamówić na nich dowolny nadruk, dzięki czemu są one odpowiednio spersonalizowane. Wśród innych zalet pudełek fasonowych można wymienić:

  • prosta konstrukcja;
  • oszczędność czasu przy pakowaniu przesyłek;
  • wysoka trwałość.

Istnieje wiele możliwości zastosowania kartonów fasonowych. Decydując się na zakup takich opakowań, pamiętajmy, że pudełka te powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale również odpowiednio chronić przechowywane przedmioty. Dlatego ważne jest, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dlatego warto kupować u producenta pudełek, który ma duże doświadczenie w tej branży, dzięki czemu, z łatwością sprosta wymaganiom każdego klienta.