plenfrdeitptrues

Tematyka szkoleń Wyróżniony

Strefa Wolontariusza

Strefa Wolontariusza ma posłużyć jako swego rodzaju inspiracja dla Was. W tym miejscu znajdziecie relacje, wywiady, zdjęcia z różnych działań, które są bezpośrednio powiązane z Wolontariatem ŚDM w diecezji opolskiej. Będziemy również prowadzić rozmowy z Wami – dopytując o motywację dołączenia do tego dzieła, dodatkowo planujemy konkursy dotyczące Waszej działalności charytatywnej. Mamy nadzieję, że pomoże to Wam w podjęciu decyzji o włączenie się w Wolontariat ŚDM bądź zachęci do jeszcze aktywniejszych działań.

Tematyka i treść szkoleń

Szkolenia przygotowując do wolontariatu podczas Dni w Diecezjach są kluczowym punktem działań Wolontariusza jeszcze przed samymi Światowymi Dniami Młodzieży. W zależności od wybranej przez Ciebie formy wolontariatu będziesz miał okazję uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach prowadzonych przy współpracy z wyspecjalizowanymi służbami takimi jak:
Wojewódzka Komenda Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Straż Ochrony Kolei, Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Opolski Oddział Okręgowy PCK, Straż Graniczną, Urząd Miasta czy Urząd Wojewódzki. Wszystko po to, abyś nabył/a odpowiednie umiejętności, które pomogą Tobie podczas powierzonych zadań dla wydarzeń Dni w Diecezjach.  

Po cyklu szkoleń oraz obsłudze wydarzeń diecezjalnych każdy Wolontariusz otrzymuje certyfikat potwierdzający zaangażowanie w Światowe Dni Młodzieży w diecezji opolskiej.

Poniżej znajdziesz terminarz naszych spotkań:
terminy wolontariat

 - pobierz prezentację dotyczącą Wolontariusza "S" pdf

 - pobierz prezentację dotyczącą "Opolskich Wolontariuszy" pdf

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 20 June 2016 18:17