Przekaż 1% na Fundacje Bota fe

botafe1procent2019 FB

Rozliczeń czas...

Tak się składa, że nadszedł magiczny czas wypełniania PIT-ów i przy wszystkich męczarniach z tym związanych jest jedna malutka pozytywna rzecz – przekazanie 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracamy się z pewną prośbą… Nasza fundacja Młodych Bota Fe jest właśnie taką organizacją, więc jeśli podobają się Wam nasze pomysły i wydarzenia, chcielibyście pomóc nam się rozwijać, dodać motywacji lub również wyznajecie zasadę #spotkanie_jest_najważniejsze to… Zachęcamy do wsparcia naszej działalności przez oddanie symbolicznego 1% podatku na konto fundacji!

Czytaj dalej...

Ładowarka - marzec 2019

ladowarka marzec 2019 news

Cześć!

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie są najbardziej kryzysowe sytuacje życia codziennego? Zdaje się, że to chwile kiedy Nutella się kończy, premiera serialu dopiero za pół roku, a bateria w telefonie pada… O właśnie! Brzmi jak memowe „problemy pierwszego świata”? Może i tak, ale co jeśli rozładują się nasze wewnętrzne bateryjki? I do tego przed tak ważnym wydarzeniem jakim jest dla Was sakrament bierzmowania? Wtedy potrzebne jest nic innego jak ŁADOWARKA! A mówiąc bardziej szczegółowo… zapraszamy Was na specjalne, trzydniowe spotkanie przygotowujące dla bierzmowańców.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania, czyli uczniów od 6 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum włącznie.

A jak byłem w zeszłym roku to mam przyjeżdżać jeszcze raz?

Zdecydowanie tak! W zeszłym roku byłeś na innym poziomie przygotowania do bierzmowania, a w tym roku będziesz mógł wziąć udział w kolejnym etapie, dlatego Ładowarka będzie dla Ciebie całkiem nową przygodą.

Kiedy?

15-17 marca 2019.

Recepcja otwiera się w piątek o 15.30. O 17.00 zaczynamy. Kończymy w niedzielę o 14.00.

Gdzie?

W Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny.

Ile to kosztuje?

Uczestnik: 130 zł. I tu małe wyjaśnienie:
Bardzo nam zależy, żeby wszyscy, którzy chcą wziąć udział w naszym Spotkaniu mieli taką możliwość. Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynika z cen jakie obowiązują nas w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny i jest od nas niezależny. My na tym nigdy nie zarabiamy. Nie chcemy jednak, by koszt ten decydował o tym, czy ktoś się pojawi na Ładowarce, czy nie. Dlatego istnieje możliwość obniżenia kosztów uczestnictwa. Mimo naszych dobrych chęci my też mamy ograniczony budżet. Stąd zachęcamy najpierw byście zapytali o taką pomoc Waszych księży. Wtedy koszty rozłożą się w miarę równomiernie. Jeżeli to okaże się niemożliwe, to w formularzu zapisowym będziecie mogli zaznaczyć potrzebny dla Was rabat.
Zależy nam bardzo, żeby pieniądze pomogły osobom, które rzeczywiście tego potrzebują. Liczymy na Waszą uczciwość w tej kwestii. Jeżeli nie potrzebujecie zniżki nie zaznaczajcie jej.

Koszt dla opiekuna: 120 zł.

Do kiedy zapisy?

Zapisy na spotkanie trwają do wtorku 12.03 do godz. 20.00. Albo do wyczerpania miejsc. Wyglada na to, że ta druga wersja jest bardziej prawdopodobna, więc kto pierwszy ten lepszy!

A o tym jak było w zeszłym roku możesz poczytać tu:

www.opole.gosc.pl
www.opole.gosc.pl

Formularz do zapisów grupowych wraz z instrukcją znajduje się w poniższym linku:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfrHBlVNvtqWWbTFzkUjiPbh91a87dCK9hwcUiv0_7mhJLEYw/viewform?usp=sf_link

Regulamin spotkania  pdf

Zgoda Rodziców  pdf

...no i lipa. Zapisy się zamknęły.

Czytaj dalej...

Ekumeniczna Modlitwa Młodych 2018

EMM 2018 fbCześć!

Pierwszy śnieg zwiastuje, że już niedługo grudzień, a w związku z tym oznajmiamy, iż mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję na pierwszy weekend tego zimowego miesiąca. To będzie niezwykła okazja, żeby spotkać się na wspólnej modlitwie z młodymi ludźmi innych wyznań, bo zbliża się… Ekumeniczna Modlitwa Młodych!

O co chodzi?

Jak możecie się łatwo domyślić celem naszego spotkania jest modlitwa, którą przeżyjemy wspólnie z innymi młodymi, niezależnie od wyznania. Tegoroczny temat brzmi:  „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”, dlatego całe nabożeństwo poświęcimy właśnie na rozważanie naszej wolności, którą dał nam Pan Jezus.

Kiedy?

2 grudnia
godzina 16.00

Gdzie?

W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu

Czytaj dalej...

Taize w Madrycie

TAIZE MADRID 2018Cześć!

A może by tak rzucić wszystko i pojechać do Madrytu?
Mamy dla Was propozycję na Sylwestra!

Co?

Jak co roku, po Świętach Bożego Narodzenia, spotykamy się na Europejskim Spotkaniu Młodych. W tym roku odbędzie się ono w Madrycie.

Czytaj dalej...

Wstań i chodź – Ławka Go!

lawka go 2018 lawkaW ostatni weekend – od 26 do 28 października przeżywaliśmy Diecezjalne Spotkanie Młodzieży „Ławka  Go!”. Dom Pielgrzyma na Górze św. Anny przez te trzy dni stał się miejscem spotkań blisko 180 młodych ludzi. Podczas rozpoczęcia mogliśmy się zapoznać z ogólnym planem wydarzenia oraz zasadami postępowania, regulaminem itp… ale żeby nie było zbyt oficjalnie- lecimy dalej. Na dobry początek wysłuchaliśmy świadectwa jednej z naszych animatorek – Gosi Moc, a później rozgrzaliśmy się przy hymnie Ławki Go! -  piosence „Wstań i chodź” - której tytuł był jednocześnie głównym hasłem spotkania, a energetyczna choreografia zrobiła prawdziwą furorę!

Czytaj dalej...

Ławka Go 2018

lawka go miniatura 2018Cześć!

Wypoczęliście po wakacjach? Bo my tak i pełni pozytywnej energii zapraszamy Was na Ławkę Go!

O co chodzi?

Jak łatwo się domyślić - chodzi o Spotkanie! Wyjątkowe, pierwsze w tym sezonie i ma dać Wam siłę na zbliżające się kilka miesięcy ciężkiej pracy.

Czy to dla mnie?

Jeżeli jesteś młody: student, albo uczysz się w szkole średniej, albo przynajmniej jesteś w trzeciej klasie gimnazjum i chcesz się spotkać to... TAK!

Czytaj dalej...