plenfrdeitptrues

Spot promujący ŚDM Kraków 2016 - już jest!

 

7 tys. kilometrów, 4 kraje Europy, setki kilogramów nowoczesnego sprzętu, kilkuset młodych ludzi, 20-osobowa ekipa filmowa i... dwóch papieży. Tak w liczbach można podsumować spot promocyjny, który ma zachęcić młodzież na całym świecie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Fabuła spotu oprócz promocji ŚDM, Krakowa oraz Małopolski, niesie w sobie również biblijne nawiązanie do rybaka, który wyrusza na "połów dusz". Samochód Papieża to symboliczna "Barka Miłosierdzia", na której pokładzie znajdzie się miejsce dla każdego (nie ma żadnych ograniczeń), i która w 2016 roku zakotwiczy w Małopolsce w "porcie Kraków".

W filmie, oprócz młodzieży, wystąpili m.in. żandarmi watykańscy a na planie pojawił się samochód Renault 4 z przełomu lat 80/90, taki sam jaki w 2013 roku Papież Franciszek otrzymał w darze od włoskiego księdza Renzo Zocca (stary wysłużony pojazd) - tym modelem Renaulta kardynał Bergoglio jeździł osobiście po całej diecezji Buenos Aires. W spocie samochód posiada taką samą, watykańską rejestrację, jakimi oznaczane są samochody papieskie - SCV 1.

Spot promocyjny kręcono m.in. w Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Watykanie, Paliano, Val di Funes. Zdjęcia zakończyły się brawurową sceną finałową na Rynku Głównym w Krakowie.

Największym problemem było uzyskanie niezbędnych zezwoleń na realizację zdjęć w poszczególnych miastach oraz w plenerach wiejskich, częściowe lub całkowite wyłączenie na potrzeby zdjęć ulic w centrach miast czy transport po całej Europie "papieskiej" renówki. W Barcelonie podczas realizacji zdjęć, policja hiszpańska zatrzymała pod katedrą Sagrada Famiglia "papieskie Renault" i chciała wlepić mandaty młodym ludziom z flagami oraz "papieżowi" za… brak zapiętych pasów.

Realizatorami klipu pt. "Miłosierdzie bez granic" są Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Kraków i Województwo Małopolskie.

Producentem wykonawczym spotu jest TBA Group. Reżyserem jest Przemysław Reichel a autorami scenariusza Przemysław Hauser, Arturo Mari i Przemysław Reichel.

Podkład muzyczny spotu stanowi angielska wersja hymnu ŚDM2016 "Błogosławieni miłosierni" z aranżacją zdynamizowaną na potrzeby ścieżki dźwiękowej.

oprac. Zofia Świerczyńska

źródło: www.krakow2016.com

Ostatnio zmienianyśroda, 22 June 2016 23:06
Więcej w tej kategorii: « Znamy hymn ŚDM w Krakowie 2016