plenfrdeitptrues

Nasze miasto

Opole - tutaj bije muzyczne serce Polski!

opole2  Opole to stolica województwa opolskiego. Jednak raz w roku staje się także stolicą polskiej piosenki. W czerwcu zjeżdżają tutaj największe gwiazdy sceny muzycznej, żeby wystąpić na deskach Amfiteatru. Ta kilkudniowa impreza transmitowana przez ogólnopolskie media liczy sobie już przeszło pięćdziesiąt lat. To najbardziej rozpoznawalna wizytówka miasta.
Na tym jednak nie koniec muzycznych imprez w mieście. Opole to także mocniejsze uderzenie. Od przeszło dwudziestu lat organizowany jest tutaj Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Drum Fest” z udziałem światowej sławy muzyków.

zoo4 Opole jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Bogactwo historyczne kryje się tutaj za każdym rogiem zabytkowych kamienic oraz w ciasnych uliczkach starego miasta.  Symbolem tej bogatej przeszłości jest XIV-wieczna Wieża Piastowska, która niegdyś pełniła funkcję strażnicy rycerskiej. Dziś w jej wnętrzu można oglądać multimedialną wystawę poświęconą historii Opola, a ze szczytu podziwiać panoramę miasta.
Dzisiejsze Opole spaja w sobie tradycję z nowoczesnością, naukę z biznesem. Miasto jest silnym ośrodkiem akademickim. Tu powstają innowacyjne projekty, które znajdują zastosowanie w firmach konkurujących na rynkach krajowych i zagranicznych.
Turyści i inwestorzy mogą korzystać z dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej, a także z połączenia z autostradą. W mieście działa także sieć wypożyczalni rowerowych. Zielonymi płucami miasta są wyspy Bolko i Pasieka położone na rzece Odrze. To miejsce aktywnego wypoczynku i relaksu. Znajduje się tu jedna z największych atrakcji turystycznych Opola - ogród zoologiczny, a w nim około 300 gatunków zwierząt, w tym unikatowe goryle nizinne, uchatki kalifornijskie, gepardy, żyrafy, flamingi oraz lemury.
Opole to miasto, które warto odwiedzić i poznać. Niezależnie od pory roku zachwyca swoją niepowtarzalną atmosferą, architekturą i gościnnością mieszkańców. Stolica polskiej muzyki rozrywkowej zagra w duszy każdego turysty.
 opole1
Ostatnio zmienianyśroda, 29 June 2016 16:58
Więcej w tej kategorii: « Nasza diecezja Atrakcje Opola »