plenfrdeitptrues

Zapisy na pociągi

pociagUdało się już ustalić rozkład jazdy pociągów specjalnych dla naszej diecezji do Krakowa.

Do Krakowa z Opola Głównego pojadą:

-25.07, godz. 12:00 - przez Strzelce Opolskie
-25.07, godz. 12:30 - przez Kędzierzyn Koźle
-29:07, godz. 9:30 - przez Kędzierzyn Koźle

A z Krakowa możemy wrócić do Opola:

-01.08, godz. 12:30 - przez Strzelce Opolskie
-01.08, godz. 18:30 - przez Kędzierzyn Koźle
-01.08, godz. 21:30 - przez Kędzierzyn Koźle.

Informacje

Wpisane godziny to godziny wyjazdu. Czas podróży to około 4 godziny. W każdym z tych pociągów zmieści się około 1200 ludzi. Stacja krakowska (przy przyjeździe i wyjeździe) to Kraków Płaszów. Odjeżdżają z niej także autobusy MZK i tramwaje. Pamiętać należy musi o zaplanowaniu przejazdu ze stacji krakowskiej do miejsca zamieszkania (informacje o tym miejscu otrzymuje się po wpłaceniu należności i zamknięciu rejestracji).

W ramach pakietów pielgrzymamożna poruszać się komunikacją miejską od 25 lipca do 1 sierpnia.

Koszt

Jeżeli pociągi będą pełne pielgrzymów, to koszt nie będzie większy niż 40 zł w obie strony. Ale może się znacznie zmniejszyć.
Może się tak zdarzyć, że trzeba będzie zrezygnować z jednego z pociągów powrotnych (jest duże prawdopodobieństwo, że nie znajdzie się odpowiednia ilość chętnych na przejazd).

Wszelkie pytania co do wyjazdu do Krakowa kierujcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży, PKP Intercity będzie obsługiwać dwa dworce. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące każdego z nich. Poniżej znajduje się mapa pokazująca orientacyjne czasy przejścia oraz odległości między Dworcami a Błoniami.

mapka dworzecDworzec Kraków Główny

Dworzec znajduje się w samym Centrum Krakowa przy ul. Pawiej 5a (mapa). Czas przejścia z Dworca Głównego do wybranych lokalizacji:
Krakowskie Błonia – 30 minut
Rynek Główny – 10 minut
Zamek Królewski na Wawelu – 25 minut

 

Dworzec Kraków Płaszów

Podróżni wysiadający na stacji Kraków Płaszów mogą udać się na dworzec Kraków Główny lub krakowski rynek tramwajem wybierając linię nr 3 (kierunek Krowodrza Górka) lub 24 (kierunek Bronowice Małe).

Ze względu na wyczerpanie miejsc zapisy na pociągi do Krakowa zostały zamknięte. Można jedynie zapisywać się na pociągi powrotne z Krakowa. Informacje o pociągach Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio zmienianyczwartek, 07 July 2016 12:51
Więcej w tej kategorii: « Newsletter dla opiekunów grup