plenfrdeitptrues

Pojedź do Krakowa

pojedz z nami modulChcesz pojechać na ŚDM do Krakowa i nie wiesz jak się zapisać?
Żeby pojechać na ŚDM musisz najpierw wiedzieć, że to nie jest spotkanie dla samotników. Na ŚDM jedzie się w grupie. Może to być grupa z parafii, z dekanatu, albo grupa jakiejś wspólnoty, lub nawet taka, która zorganizowała się w szkole. Każda grupa musi mieć swojego opiekuna. Najczęściej to będzie ksiądz, ale nie jest to konieczne.
Więc pierwszym krokiem w zapisaniu się na ŚDM jest znalezienie grupy i jej opiekuna. To u niego możesz się na ŚDM zapisać. Grupy najłatwiej jest szukać w parafiach.

Nie umiesz znaleźć grupy?
Możesz ją założyć. Poszukaj spośród twoich przyjaciół i znajomych jeszcze kilku lub kilkunastu takich, którzy chcę też do Krakowa pojechać. Znajdź też kogoś, kto będzie opiekunem Twojej grupy. Znowu: może to być ksiądz (tak byłoby najlepiej - pomoże Wam się dobrze przygotować), albo ktoś inny, kto „się nada”. Jeżeli jesteś pełnoletni i masz możliwości, by cały wyjazd zorganizować sam możesz zostać opiekunem grupy.

Masz być opiekunem grupy i nie wiesz, co masz zrobić?
Grupa dla której masz być opiekunem, to najpierw oczywiście ludzie, którzy się do Ciebie zgłosili i Ci, których do wyjazdu trzeba jeszcze zachęcić. To Twoje najważniejsze zadanie. Drugie ważne zadanie, to cały proces rejestracji tej grupy. Proces ten zaczynasz od wysłania maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z Twoimi danymi (imię, nazwisko, telefon, miejscowość z której grupa pochodzi) i informacją, że zakładasz grupę. Ks. Krzysiu Drzewiecki, który zajmuje się w Centrum ŚDM "sekcją krakowską” odpisze Ci maila z loginem i wstępnym hasłem do zarejestrowania się w systemie krakowskim. Potem całym procesem rejestracji kierujesz już sam. W formularzu będziesz musiał wpisać całe mnóstwo danych o grupie, m.in. Twoje dane, dane o ilości uczestników, dane o transporcie i wiele innych. Nie musisz wpisywać z ich za jednym razem, formularz możesz edytować do czasu zamknięcia grupy i dokonania przelewu.

O co chodzi z pakietami pielgrzyma?
Wszystkie informacje o pakiecie pielgrzyma znajdują się na stronie krakowskiej: http://www.krakow2016.com/pakiet-pielgrzyma Informacje o pakietach możesz zobaczyć również na naszej stronie, klikając właśnie tutaj. Pakiety, które z założenia grupa powinna wybrać, to pakiety A (ŚDM na weekend dni, to nie ŚDM!). Można natomiast wybrać różne wersje z pakietu A. Wszystkie informacje są na podanej stronie. Ważne jest to, że grupa wybiera jeden rodzaj pakietu dla wszystkich uczestników.

Czegoś jeszcze nie wiesz?
Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio zmienianyniedziela, 19 June 2016 22:31
Więcej w tej kategorii: Newsletter dla opiekunów grup »