Konferencja prasowa 26.03.2015

W czwartek 26 marca 2015 r. zawiązał się Komitet Honorowy Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Opolskiej. Do sali kapitulnej Kurii Diecezjalnej w Opolu biskup Andrzej Czaja zaprosił przedstawicieli władz wojewódzkich, władz samorządowych, władz miasta Opola, a także przedstawicieli uczelni opolskich, oświaty, policji oraz innych instytucji i służb.
Wszyscy przedstawiciele Komitetu Honorowego wyrazili wolę współpracy, podkreślając, że to będzie wielkie wydarzenie duchowe, ale także ogromne wyzwanie organizacyjne. Wyrazili gotowość niesienia pomocy w organizacji tego wydarzenia ważnego dla Kościoła, miasta.
W konferencji prasowej po spotkaniu Komitetu Honorowego udział wzięli: Marcin Ociepa – przewodniczący Rady Miasta Opola, bp Rudolf Pierskała – przewodniczący Komitetu Honorowego ŚDM w diecezji, Roman Kolek – wicemarszałek województwa, ks. Łukasz Knieć – koordynator ŚDM w naszej diecezji.
Już za 2 tygodnie zbierze się zespół roboczy Komitetu Organizacyjnego ŚDM w diecezji opolskiej, który będzie ustalał konkretne przedsięwzięcia związane z przygotowaniem naszej diecezji i województwa do Dni w Diecezji.
Przypomnijmy, że na Opolszczyznę na tydzień przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie przyjedzie ok. 6000 młodych osób z całego świata. Będą oni goszczeni w domach naszych parafii, które już zgłosiły bądź dopiero zadeklarują chęć przyjęciach pielgrzymów m.in. z Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Brazylii, Australii, Wielkiej Brytanii.

Zobacz zdjęcia ze spotkania Komitetu Honorowego oraz konferencji prasowej

 

Ostatnio zmienianyśroda, 29 July 2015 11:47