Konferencja prasowa 09.12.2014

We wtorkowe popołudnie (9 grudnia) w opolskiej Kurii odbyła się konferencja prasowa, na której bp Rudolf Pierskała, moderator Centrum ŚDM diecezji opolskiej, oraz koordynatorzy – ks. Łukasz Knieć i ks. Jarosław Staniszewski, przedstawili najbliższe działania związane z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży.
Tematem spotkania z przedstawicielami opolskich mediów była przede wszystkim zbliżająca się w naszej diecezji peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży, czyli krzyża i ikony Matki Bożej, które młodzieży całego świata podarował św. Jan Paweł II. Koordynatorzy zachęcali dziennikarzy do relacjonowania nadchodzących wydarzeń.
Bp Rudolf Pierskała podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży są wielką szansą dla duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji. Zaznaczył jednak, że w młodych trzeba pobudzić chęć zaangażowania się, co jest zadaniem spoczywającym przede wszystkim na duszpasterzach i katechetach, ale również rodzicach.
Ks. Jarosław Staniszewski krótko przypomniał symbolikę znaków, które nieprzerwanie pielgrzymują po całej ziemi, oraz zarysował plan trzytygodniowej peregrynacji, tłumacząc, że krzyż trafi nie tylko w miejsca sakralne, czyli do kościołów, kaplic i klasztorów, ale także do miejsc publicznych, takich jak: Dom Dziecka, Dom Pomocy Społecznej, więzienie, szpital.

Z kolei ks. Łukasz Knieć opowiedział o zbliżających się Opolskim Spotkaniu Młodych (15 i 16 grudnia) i Plus Prologu (od 30 grudnia do 1 stycznia), zapraszając dziennikarzy do udziału zwłaszcza w tym pierwszym wydarzeniu, które organizowane jest w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy współpracy z Urzędem Miasta. Spotkanie, na które w ramach zajęć szkolnych zaproszonych jest około 7,5 tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych Opola, treściowo będzie zbudowane wokół krzyża ŚDM, a zakończy je koncert Maleo Reggae Rockers. – Chcemy sięgnąć po narzędzia, które pozwolą nam na atrakcyjny przekaz tego, co chcemy młodym powiedzieć. Będą telebimy i kamery, które będą rejestrowały i przekazywały to, co się będzie działo w różnych miejscach hali. Na scenie będą też dwa zespoły muzyczne – opowiadał o szczegółach ks. Łukasz Knieć.
Dziennikarze pytali m.in. o stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, ilu pielgrzymów spodziewamy się w czasie „Dni w diecezjach”, ile parafii zadeklarowało chęć ich przyjęcia, jak „Dni w diecezjach” będą rozplanowane.
Obecni na konferencji przedstawiciele mediów otrzymali plan peregrynacji znaków ŚDM oraz egzemplarz „Rabanu”, wydanego przez nasze Centrum ŚDM z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych Opola.

Ostatnio zmienianyniedziela, 29 March 2015 18:19