plenfrdeitptrues

Informacje

dzien wspolnotyOpis

W sobotę 23 lipca 2016 r. podczas Dni w Diecezji będziemy przeżywać Dzie Wspólnoty, który bedzie bardzo ważnym spotkaniem wszystkich pielgrzymów zagranicznych z 23 krajów całego świata. Celem tego dnia jest spotkanie, które ma dać doświadczenie wspólnoty Kościoła i być okazją do wspólnej modlitwy, a także świadectwo młodzieży, która będzie pielgrzymować przez naszą diecezję. Wszyscy pielgrzymi z całej diecezji wraz z wolontariuszami przyjmującymi ich w parafiach spotkają się przed południem w Nazarecie diecezji opolskiej czyli na Górze św. Anny. Tam będą wspólnie uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy przejadą do Opola i przejdą radosnym pochodem jedną z głównych ulic miasta (gromadzimy się na Placu Wolności i następnie ul. Ozimską kierujemy się w stronę górki na Osiedlu AK) i spotkają się na błoniach osiedlowego parku, by tam uczestniczyć w koncercie uwielbienia i nabożeństwie inspirowanym spotkaniem Maryi ze św. Elżbietą. Animować to spotkanie będą również Siewcy Lednicy.

Informacje organizacyjne

Ze względu na organizację tego dnia bardzo prosimy wszystkich, którzy przyjadą na te wydarzenia, aby przyjechali transportem zoorganizowanym (autobus, bus) a nie samochodami osobowymi.

Konieczne jest również to, aby każdy uczestnik, także mieszkaniec naszej diecezji miał przy sobie identyfikator bądź opaskę na rękę. Ma to służyć zapewnieniu bezpieczeństwa oraz sprawnej organizacji w przemieszczaniu się. Identyfikator umożliwi także otrzymanie ciepłego posiłku. Formularz zgłoszeń na identyfikatory znajduje się tutaj.

Program

Młodzież z całego świata wraz z młodzież naszej diecezji na Górze św. Anny zacznie gromadzić się od godziny 9:00.
O 10:30 rozpocznie się uroczysta Msza św., a od 13:00 młodzież będzie przejeżdżać do Opola.
O godz. 15:00 z Placu Wolności wyruszy pochód, który przejdzie ul. Ozimską do parku na osiedlu Armii Krajowej.
0 16:00 rozpocznie się Festiwal Młodych, który mniej więcej zakończy sie ok. 21.30.

Zapraszamy Wszystkich diecezjan (niezależnie od wieku), młodzież, całe rodziny, do uczestniczenia w tych niezwykłych wydarzeniach tego dnia, które ma rozpalić nas mocą Ducha Świętego, aby żadne przeciwności nie mogły tego ognia wiary zagasić. Jeśli nie możemy uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach Dni w Diecezji, weźmy udział w tym co przygotowano na Dzień Wspólnoty.

Ostatnio zmienianypiątek, 01 July 2016 11:19
Więcej w tej kategorii: Zapisy na identyfikatory »