plenfrdeitptrues

Peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej – konspekty katechez

Symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani, polska młodzież odebrała na Placu św. Piotra w Rzymie, podczas Mszy św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Palmową 13 kwietnia, od Brazylijczyków. W naszej diecezji znaki ŚDM będą peregrynowały od Niedzieli 14 grudnia 2014 r. do soboty 3 stycznia 2015 r.
Krzyż ŚDM zostanie nam przekazany przez Czechów na szczycie Kopy Biskupiej, a my, po niemal trzech tygodniach peregrynacji, przekażemy go w Raciborzu archidiecezji katowickiej. Ważnym wydarzeniem peregrynacji będą rekolekcje dla szkół ponadgimnazjalnych Opola, które będą miały miejsce w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Opolu w dniach 15 i 16 grudnia br.
Aby jeszcze bardziej przygotować się do tego wielkiego wydarzenia w diecezji zachęcamy Katechetów do przeprowadzenia lekcji przygotowujących do peregrynacji znaków ŚDM. Konspekty katechez przygotowali katecheci naszej diecezji, którym składamy serdeczne podziękowania.
Konspekt katechezy, szkoła podstawowa (IV-VI), Barbara Murza – pobierz
Konspekt katechezy, szkoła gimnazjalna, Grzegorz Filipowski – pobierz
Konspekt katechezy, szkoła ponadgimnazjalna, Piotr Wajs – pobierz
Prezentacja multimedialnapobierz
Niech obecność w naszej diecezji znaków ŚDM stanie się ważnym etapem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.Ostatnio zmienianyczwartek, 04 December 2014 08:20