plenfrdeitptrues

Ławka, pierwszy przystanek

lawka dzien pierwszy 2017

W piątek 26 maja br. rozpoczęło się kolejne DiecezjalneSpotkanie Młodych z diecezji opolskiej "Nie kanapa? No to ławka!". Rekolekcje odbywają się na Górze świętej Anny. To spotkanie niesie z sobą modlitwę, uśmiech drugiego człowieka i łaskę Pana Boga.
Tuż po zarejestrowaniu się, o godzinie 17:00 ks. Łukasz Knieć przywitał uczestników klasycznym ‘Cześć!’. Rekolekcjom towarzyszy krzyż, przekazany przez ks. Biskupa Andrzeja Czaję młodym w trakcie Dni w Diecezji. Został on uroczyście wniesiony przez wolontariuszy i postawiony na środku sali, w której zgromadzili się młodzi. Po kolacji uczestnicy spotkali się na pierwszej pracy w grupach. Ich zadaniem było przygotowanie pogodnego wieczoru. Pomysły padały zarówno ze strony animatorów, jak i uczestników. Gry i zabawy przełamały wszelkie bariery i dały okazję do poznania siebie. Z okazji dnia Matki, młodzi mogli nagrać krótki filmik opisujący to, co czują do swoich mam. Stojąc z ozdobnymi kartkami i wyznaniem wdzięczności uśmiechali się do kamery.

Adoracja Najświętszego Sakramentu była ostatnim punktem programu. Młodzież siedząc na podłodze, byli wpatrzeni w krzyż. Do niego  wiodła droga złożona z pojedynczych świeczek. Ten klimat pomagał skupić się na modlitwie przeplatanej z pieśniami do Ducha Świętego. Ks. Łukasz zachęcił, by powierzyć Jezusowi całe swoje życie, bo on czeka na nasze westchnienia, naszą rozmowę. Jezus spoglądając z krzyża pragnie nas objąć i powiedzieć: Ja żyję między wami.
Pierwszy dzień zakończył się błogosławieństwem na spokojną noc.

Monika Chrzanowska
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 29 May 2017 00:15