Płyta "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 r., to wielki finał duchowych przygotowań, do których już dziś zaproszony jest każdy – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy zaangażowania w życie Kościoła. To okazja do wzajemnego poznania się, dzielenia talentami i pomysłami, a przede wszystkim budowania i umacniania relacji z Chrystusem. Owocem tych przygotowań i odkrywania, że ŚDM, to święto całego Kościoła, może być między innymi serdeczne przyjęcie pielgrzymów ze wszystkich stron świata, którzy w 2016 r. przyjadą do Polski.

Jedną z propozycji zaangażowania w te przygotowania wspólnot i osób, które być może sporadycznie i anonimowo włączają się w inicjatywy parafialne, jest Bilet dla Brata – dzieło pomocy pielgrzymom ze Wschodu. To projekt, zainicjowany przez wolontariuszy we współpracy z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM, który jest odpowiedzią na zaproszenie polskich biskupów do tego, by w przygotowaniach spotkania młodych, szczególnie pamiętać o młodzieży ze Wschodu, dla której udział w ŚDM w Polsce jest marzeniem nieosiągalnym ze względów finansowych.


Pierwszym wymiarem Biletu dla Brata jest więc zebranie funduszy, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie udziału w ŚDM młodzieży z 13-stu krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia. Wsparcie to, otrzymają polskie diecezje, jako pokrycie kosztów pakietów, które muszą wykupić wszyscy uczestnicy ŚDM.

Drugim wymiarem projektu, jest informowanie o tym, czym są Światowe Dni Młodzieży i zachęcanie parafian oraz rozmaitych instytucji, do wspierania przygotowań tego spotkania młodych i celu BdB, nawet poprzez drobne zaangażowanie. Owocem tego zaangażowania będzie włączenie w przygotowania ŚDM osób, które nie są zainteresowane udziałem w wydarzeniach centralnych ŚDM i możliwość włączenia się w promocję spotkania młodych i projektu BdB tych wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na materialne wsparcie tych dzieł.

Przykładem jest promocja płyty-cegiełki Miłość mi wszystko wyjaśniła. Album dedykowany jest tylko młodym słuchaczom i znawcom poezji Karola Wojtyły. Mogą sięgnąć po niego osoby starsze, ci, którzy dotąd nie interesowali się twórczością i nauczaniem bł. Jana Pawła II, wielbiciele dobrej muzyki. W promocji albumu mogą pomóc też wszyscy, których nie stać na jego zakup. Każda z tych osób nie tylko włączy się w wartościowy projekt związany z kanonizacją Jana Pawła II, ale też dołoży realną cegiełkę do przygotowania Światowych Dni Młodzieży i realizowania celu Biletu dla Brata.

Zaskakujące, osobiste, inspirujące – takie były i są spotkania ze św. Janem Pawłem II. Zarówno te, które odbywały się za jego życia, jak i współczesne, skoncentrowane wokół nauczania i twórczości literackiej papieża Polaka.

Jednym z nich jest album Miłość mi wszystko wyjaśniła. Jedenaście fragmentów poezji Karola Wojtyły połączonych z piękną muzyką Roberta Jansona i znakomitymi interpretacjami polskich artystów, tworzą przestrzeń spotkania, do którego zaproszony jest każdy – osoby, które znają już twórczość papieża Polaka i ci, którzy nie sięgali dotąd po jego utwory.

To także album, który inspiruje do kontynuowania nauczania Jana Pawła II. Jeden ze sposobów, to  codzienna troska o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i spotkania z Chrystusem. Dzięki serdeczności Twórców: Roberta Jansona, Anny Józefiny Lubienieckiej, Urszuli, Ani Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Andrzeja Piasecznego, Tomka Szczepanika i Łukasza Zagrobelnego, album pt. Miłość mi wszystko wyjaśniła, daje możliwość takiego zaangażowania. Upamiętnia papieskie nauczanie w jeszcze jeden, nietypowy sposób. Jest cegiełką, budującą żywy pomnik Jana Pawła II, jakim są zainicjowane przez niego Światowe Dni Młodzieży. Nabywając ten album, wspieramy dzieło pomocy pielgrzymom ze Wschodu, zwane Biletem dla Brata, a więc: dokładamy realną cegiełkę do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w 2016 r. wielu młodych z krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia.

Na album pt. Miłość mi wszystko wyjaśniła, składają się:

- płyta CD zawierająca 11 premierowych utworów z tekstami Karola Wojtyły i muzyką Roberta Jansona, w wykonaniu: Ani Wyszkoni, Anny Józefiny Lubienieckiej, Urszuli, Piotra Cugowskiego, Andrzeja Piasecznego, Tomka Szczepanika, Łukasza Zagrobelnego;
- książeczka, zawierająca teksty utworów oraz reprodukcję rękopisów Tryptyku Rzymskiego + zwyczajową stopkę redakcyjną.

Premiera albumu wyznaczona jest na 13 kwietnia 2014 r.

Album promowany jest m.in. za pomocą plakatów dystrybuowanych przez diecezjalne Centra ŚDM oraz SONY MUSIC na terenie całej Polski.

Ostatnio zmienianysobota, 05 April 2014 22:35
Więcej w tej kategorii: « B>M Ksiądz Biskup zaprasza »